0_0_productGfx_c2c5f77fcd02be8c2bdb25b06eabdab6
Magda

Magda

Woski Annie Sloan

Jeśli chodzi o odnawianie mebli drewnianych, jedną z popularniejszych technik jest ich woskowanie. Odpowiedni wosk do drewna jest odporny na wilgoć, wypełnia pory drewna, podkreśla usłojenie oraz uwydatnia naturalny kolor.

Wosk Annie Sloan dostępny jest w wersjach ciemnej i jasnej, a także w różnych pojemnościach — 120 ml i 500 ml. Wybierając odpowiedni produkt, możesz osiągnąć zamierzony efekt. Za jego pomocą zabezpieczysz pomalowaną farbą powierzchnię i nadasz jej połysku. Wybierając wosk do mebli jasny, utrwalisz kolor, bez większej zmiany — po prostu pogłębisz oryginalny odcień. Z kolei decydując się na ciemną wersję, Twoje meble zyskają ciemniejszy odcień. Możesz dokonać postarzania mebla i tym samym nadać mu zupełnie nowego charakteru. To dobre rozwiązanie podczas malowania starych mebli.

Wosk nałożysz na pomalowaną powierzchnię za pomocą pędzla do wosku, którego znajdziesz w naszym sklepie. To najwygodniejsze narzędzie dla początkujących. Możesz użyć również miękkiej szmatki. Nałóż na pędzel niewielką ilość wosku Annie Sloan, a następnie rozprowadzaj go kolistymi ruchami na zamalowaną powierzchnię. Rób tak aż do momentu całkowitego wtarcia porcji wosku w mebel.

Jeśli przesadzisz z grubością warstwy wosku, możesz go zebrać miękką szmatką lub papierowym ręcznikiem. Ciemny wosk do drewna nakładaj na powierzchnię pokrytą już jasnym woskiem. W ten sposób łatwo skontrolujesz odcień przyciemnienia. Powodzenia!

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Close Menu
×

Koszyk