kat-szablony (Mały)
Picture of Magda

Magda

Szablony – oryginalne gadżety przydatne do kreatywnego malowania mebli

Zajmujesz się profesjonalnym odnawianiem mebli? A może dopiero pragniesz rozpocząć przygodę z tym wciągającym hobby i zastanawiasz się jak pomalować meble, aby wyglądały wyjątkowo? Bez względu na to, jak bardzo zaawansowana jest Twoja wiedza w tym zakresie, przyjrzyj się szablonom do malowania mebli. To naprawdę ciekawy produkt, który pozwoli Ci na stworzenie własnego, autorskiego projektu.

Oryginalna stylizacja Twoich mebli

Jeżeli znudziła Ci się już dotychczasowa stylizacja Twoich mebli, czas postawić na wyjątkowy design, który tak naprawdę może stać się Twoim udziałem. Wystarczy wybrać dekor do mebli, który najbardziej odpowiada Twoim gustom i po prostu zacząć działać. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne szablony do malowania mebli: kwiatowe, geometryczne, a także w stylu vintage. Pamiętaj, że powierzchnia, na której chcesz odbić wzór, powinna być sucha. Po przymocowaniu wzoru (taśmą malarską lub specjalnym klejem do szablonów) można rozpocząć przenoszenie wzoru. Najlepiej użyć specjalnych gąbek do tapowania, a jeśli nie macie ich pod ręką – zwykłych gąbek kuchennych, pociętych na mniejsze kawałki. Zamocz delikatnie gąbkę w farbie, odciśnij nadmiar farby na papierowym ręczniku i wykonując ruch góra – dół, dociskaj gąbkę do powierzchni. Powtarzaj to tyle razy, ile będzie potrzeba, tak, aby uzyskać odbity cały wzór. Możesz stworzyć jednolity kolorystycznie szablon lub pobawić się różnymi kolorami. Gdy skończysz, ostrożnie zdejmij szablon do malowania mebli. Jeżeli chcesz kontynuować nakładanie wzoru, tak, aby pokrywał on większą część mebla, nie musisz czekać do wyschnięcia. Wystarczy, że równomiernie przyłożysz szablon w miejscu końca już wykonanego wzoru i będziesz starannie stemplować dalej. Wszystko powinno pójść gładko i sprawnie aż do zakończenia prac.

Interesujący dodatek do chalk paint

Szablony do malowania mebli są ciekawym uzupełnieniem farb kredowych– chalk paint. Pozwalają przeobrazić zniszczone szafki, stoły, czy stoliki nocne w mini dzieła sztuki, prawdziwie oryginalne przedmioty, których nie zobaczysz w żadnym salonie meblowym. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące odświeżania mebli. Zapraszamy na nasze warsztaty stylizacji mebli.

Udostępnij ten wpis

Close Menu
×

Koszyk