11880345_978354765528433_7202264386200063675_n
Magda

Magda

Odświeżanie mebli – wybierz styl Shabby Chic

Zdarzyło Ci się znaleźć starą komodę lub szafkę nocną, która zachwyciła Cię swoim kształtem, ale niekoniecznie kolorem? Wahasz się, czy odświeżanie tego rodzaju starego mebla na pewno się uda? Bez obaw Chalk Paint Annie Sloan, czyli wysokiej jakości farba kredowa zdecydowanie ułatwi to zadanie. Dzięki niej uzyskasz również popularny efekt shabby chic (postarzania). Sprawia, że on mebel wygląda oryginalnie i pięknie, jak dotknięty zębem czasu.

Stylizacja mebli za pomocą Chalk Paint od Annie Sloan

Jeśli zastanawiasz się, jak odnowić mebel wypatrzony na targu staroci lub znaleziony w babcinej piwnicy, zacznij od przetarcia go ściereczką z ciepłą wodą i detergentem. Następnie, po wyschnięciu użyj papieru ściernego, który zetrze resztki starej farby. Twój kolejny krok to usunięcie powstałego pyłu. Po tych pracach w końcu nadchodzi czas na najciekawszy moment, czyli malowanie mebla. Styl shabby chic charakteryzuje się przetarciami w miejscach takich jak krawędzie, uchwyty i dekory, które ulegają przetarciu w warunkach codziennego użytkowania. Grono osób do stylizacji mebla wybiera pastelowe kolory i metodę bielenia. Matowe farby kredowe doskonale nadają się do tego sposobu odświeżania mebli.

Wosk do drewna zabezpieczy Twoją pracę

Malowanie po drewnie farbami typu Chalk Paint Annie Sloan oraz uzyskanie shabby chic nie będzie trudnym zajęciem. Jeżeli pragniesz osiągnąć efekt bielonego mebla, połóż na krawędziach ciemniejszy odcień. To właśnie on finalnie będzie wybijał się spod białej farby. Następnie wystarczy pomalować całość białym kolorem, a po wyschnięciu przetrzeć krawędzie oraz dekory papierem ściernym i zdrapać białą farbę. Na zakończenie pracy warto pamiętać o delikatnym oszlifowaniu mebla. Chodzi o to, aby wszelkie elementy były gładkie, a nie nieprzyjemne w dotyku. Do zabezpieczenia drewna na pewno przyda Ci się produkt Annie Sloan Clear Wax, czyli bezbarwny wosk do mebli.

Jeżeli zainteresowało Cię profesjonalne odnawianie mebli, zachęcam do zapoznania się z ofertą eMStyle, a także do kontaktu.

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Close Menu
×

Koszyk