11880345_978354765528433_7202264386200063675_n
Picture of Magda

Magda

Odświeżanie mebli – wybierz styl Shabby Chic

Zdarzyło Ci się znaleźć starą komodę lub szafkę nocną, która zachwyciła Cię swoim kształtem, ale niekoniecznie kolorem? Wahasz się, czy odświeżanie tego rodzaju starego mebla na pewno się uda? Bez obaw Chalk Paint Annie Sloan, czyli wysokiej jakości farba kredowa zdecydowanie ułatwi to zadanie. Dzięki niej uzyskasz również popularny efekt shabby chic. Sprawia, że on mebel wygląda oryginalnie i pięknie, jak dotknięty zębem czasu.

Stylizacja mebli za pomocą Chalk Paint od Annie Sloan

Jeśli zastanawiasz się, jak odnowić mebel wypatrzony na targu staroci lub znaleziony w babcinej piwnicy, zacznij od odtłuszczenia go – możesz do tego celu użyć detergentu lub benzyny ekstrakcyjnej. Jeśli mebel jest w dobrym stanie, odtłuszczenie w zupełności wystarczy. Jeśli jednak był na przykład wcześniej lakierowany, a lakier zaczął się łuszczyć – użyj papieru ściernego, który wyrówna powierzchnię i zapobiegnie podchodzeniu farba kredowej pod stare powłoki. Po tych pracach w końcu nadchodzi czas na najciekawszy moment, czyli malowanie mebla. Styl shabby chic charakteryzuje się przetarciami w miejscach takich jak krawędzie, uchwyty i dekory, które ulegają przetarciu w warunkach codziennego użytkowania. Grono osób do stylizacji mebla wybiera pastelowe kolory i metodę bielenia. Matowe farby kredowe doskonale nadają się do tego sposobu odświeżania mebli. Ja meble klientki, które widzicie na zdjęciu pomalowałam farbą kredową w kolorze Old White farba Annie Sloan.  Na blacie stołu, który chciałam by był trochę ciemniejszy i odcinał się od reszty, użyłam farby w kolorze French Linen farba Annie SloanZrobienie przecierek to już proces nieco bardziej męczący, ale równie przyjemny. Najlepiej użyć do tego celu papieru ściernego o grubości 180 – da Wam pewność, że nie zadrapiecie brzydko mebla i stworzycie naturalne przecierki.

Wosk do drewna zabezpieczy farbę kredową

Pamiętaj, że farby kredowe to farby wodne i zmywalne, dopóki odpowiednio ich nie zabezpieczysz. Najczęściej do tego celu używany jest Wosk bezbarwny Annie Sloan (Clear Wax). Wosk daje satynowe wykończenie, ale można też go wypolerować by uzyskać bardziej błyszczącą powierzchnię. Wosk nakładamy w niewielkich ilościach – zbyt duża ilość spowoduje, że będzie się gorzej i wolniej utwardzał, a tego zdecydowanie nie chcemy. 

Teraz już możecie złapać za któryś z pędzli Annie Sloan – na przykład Pędzel owalny Annie Sloan – mały i zacząć malować. Powodzenia!

Jeśli nadal nie czujesz się na siłach, zapraszam Cię na warsztaty. Więcej o nich znajdziesz tutaj: https://www.emstyle.eu/warsztaty

 Zapraszam!

Udostępnij ten wpis

Close Menu
×

Koszyk