farbami kredowymi
Picture of Magda

Magda

Malowanie mebli dziecięcych farbami kredowymi

Urządzanie dziecięcego pokoju to czynność sympatyczna i zapewniająca wiele radości. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich mebli. Jeśli staniemy się kolejnymi posiadaczami mebli dziecięcych bądź chcemy odnowić wygląd pokoju malucha albo zakupiliśmy sprzęty z surowego drewna, warto poznać zasady malowania farbami kredowymi.

Łóżeczko i cała reszta

Łóżeczko to najczęściej przekazywany kolejnym pokoleniom dziecięcy mebelek. Nosi ono zazwyczaj wyraźne ślady użytkowania. Miewa zdarte brzegi, np. od przewijaka, czasami na szczebelkach dojrzymy ślady ząbków pierwszego właściciela. Najprościej odświeżyć jego wygląd poprzez odmalowanie. Bardzo często młode mamy mają własną wizję pokoju dla malucha, gdzie dobór wymarzonych kolorów gra istotną rolę. Pragnienie, by pokój dziecka malutkiego lub starszego był utrzymany w określonej kolorystyce, powoduje, że sięgamy po farby do mebli i nadajemy sprzętom wymarzony kolor. Wówczas sfatygowane albo pochodzące z różnych źródeł szafki, komody, krzesełka stworzą dzięki odmalowaniu niepowtarzalną całość. Podobnie można potraktować nowe komplety wykonane z surowego drewna.

Farba kredowa w pokoju dziecięcym

Wybierając farbę do mebli dziecięcych, kierujemy się ulubioną kolorystyką. Ważne jest też bezpieczeństwo maluchów. W ich pokoiku muszą znaleźć się sprzęty, które  odmalowano produktami nietoksycznymi i niezagrażającymi wydzielaniem szkodliwych oparów. Jeśli sądzimy, że malowanie mebli to trudny i skomplikowany proces, to czym prędzej powinniśmy zapoznać się ofertą farb kredowych Annie Sloan. To idealne produkty do malowania powierzchni drewnianych czy wykonanych z płyty fornirowanej albo z okleiny. Są niezwykle wdzięczne w zastosowaniu, gdyż można je ze sobą mieszać, aby zagęścić czy rozrzedzić lub, by uzyskać pożądany odcień koloru. Łatwość, z jaką pokrywają malowaną powierzchnię, sprawia, że przemalowanie mebli staje się procesem nieskomplikowanym i przyjemnym zarówno dla amatorów, jak i specjalistów. Pomalowaną powierzchnię warto pokryć woskiem lub lakierem, który utrwali warstwę farby. Wosk bezbarwny Annie Sloan (Clear Wax) pokryje malowany mebelek przyjemną w odbiorze satyną, natomiast Lakier Annie Sloan 0,75 L zapewni możliwość korzystania z pomalowanego mebelka nieco szybciej niż wosk.

Najbardziej popularne kolory farb kredowych Annie Sloan w pokojach dziecięcych

Jednym z najbardziej popularnych kolorów w pokoikach dziecięcych jest oczywiście biel. Wśród farb kredowych Annie Sloan znajdziecie trzy rodzaje bieli: Original, Old White oraz Pure i jedynie od Waszego uznania zależy ich wybór. Z opisem, najlepszymi połączeniami kolorystycznymi dla tych barw zapoznacie się bezpośrednio na stronie produktu.

Jeżeli pragniesz, by pokój małej księżniczki opływał w róże? Nic prostszego – Wybierz farbę kredową Annie Sloan w kolorze Antoinette i ciesz się piękną, pudrową barwą tego koloru.

A co, jeśli masz ochotę na styl marynistyczny w pokoju chłopca? To też bardzo łatwo osiągnąć, jeżeli wybierzesz farbę kredową Annie Sloan w kolorze Louis Blue.

Udostępnij ten wpis

Close Menu
×

Koszyk