annie_slaone_118141_1_2
Picture of Magda

Magda

Jak wybrać pędzel do malowania mebli?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, co takiego fascynującego jest w podniszczonych szafkach, kredensach, czy stołach i czy odnawianie starych mebli drewnianych ma sens. Otóż drewno to zachwycający i szlachetny surowiec, który poddany odpowiedniej obróbce, ujawnia skrywany urok. Posiada piękną fakturę, którą warto docenić i podkreślić. Wiekowe meble, które znaleźliśmy gdzieś na strychu babci, czy pchlim targu zawierają w sobie pewną historię i właśnie tym wyróżniają się na tle sprzętów ogólnodostępnych w sieciówkach. Jeżeli i Ty fascynujesz się odświeżaniem mebli, podpowiemy Ci, jak wybrać właściwy pędzel, aby dobrze odnowić pomalować meble.

Pędzel syntetyczny, czy z naturalnym włosiem?

Zarówno profesjonalne, jak i nieco bardziej amatorskie odnawianie mebli wiąże się z wybraniem właściwych narzędzi do pracy. Jeżeli wybór koloru farby do mebli Annie Sloan masz już za sobą, pora przejrzeć dostępne pędzle do malowania mebli. Pędzel z naturalnym włosiem to produkt wysokiej jakości. Jest polecany do farb na bazie rozpuszczalników organicznych, posiada sztywniejsze włosie, które łatwo chłonie wodę. Z kolei pędzel syntetyczny jest bardziej elastyczny i pozwala dokładnie rozprowadzić farbę na gładkiej powierzchni. Im większą powierzchnię malujesz, tym większy powinien być Twój pędzel. Pamiętaj, że malowanie starych mebli pędzlem pozwoli na wydobycie z nich pięknej faktury.

Kilka słów o pędzlu do wosku

Przy malowaniu mebli drewnianych znaczenie ma nie tylko rozmiar pędzla, ale również jego kształt. Pędzle okrągłe powstały z myślą o malowaniu farbami kredowymi Annie Sloan. Doskonale nadają się do malowania narożników, krawędzi, dekorów, listew i innych elementów. Warto zwrócić uwagę także na pędzle płaskie, które są bardzo uniwersalne i poręczne oraz umożliwiają równomierne rozprowadzenie koloru. Poza pędzlami do malowania mebli, profesjonaliści używają również pędzli do wosku. To produkty przeznaczone do woskowania pomalowanych powierzchni, które pomagają w zabezpieczeniu ich przed różnymi szkodliwymi czynnikami.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy nieco temat pędzli do malowania mebli drewnianych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy rad. Zachęcamy do kontaktu.

Szablony przy odnawianiu mebli

Udostępnij ten wpis

Close Menu
×

Koszyk