4
Picture of Magda

Magda

Jak uzyskać efekt drewna przy pomocy farb i wosków Annie Sloan

Większość z moich klientów, a także ja sama, lubimy stylizować meble nadając im barwę zupełnie inną, niż barwa drewna. Chcemy mieć w domach meble jasne, sprawiające wrażenie lekkości, a drewno kojarzy nam się z czymś ciężkim i niejednokrotnie, topornym. Zdarza się jednak, że zjawiają się klienci, którzy nie chcą stylizacji, a renowację. Niestety, muszę im odmawiać, ponieważ nie zajmuję się i nigdy nie zajmowałam zawodowo renowacją, ale…. za pomocą farb Annie Sloan jestem w stanie wyczarować EFEKT DREWNA 🙂

Jakiś czas temu pojawił się u mnie klient, który przyniósł ze sobą niefortunnie oczyszczony stolik. Nie byłam w stanie przywrócić mu oryginalnego wyglądu, ale zaproponowałam stylizację imitującą drewno. Barwa miała być ciepła, użyłam więc mieszanki kilku farb – French Linen, odrobinę Honfleur, Coco, Barcelona Orange (dosłownie kilka kropelek) i pomalowałam stolik dwukrotnie. Kiedy farba wyschła – nałożyłam najpierw wosk bezbarwny, a następnie wosk brązowy. 

Jeśli chcecie osiągnąć podobny efekt, jak mój, musicie nakładać sporą ilość wosku brązowego i pamiętać, aby nakładać go w jedną stronę. Taka stylizacja jest dość czasochłonna, ale jej efekty są świetne.

Jeśli macie w tym temacie jakieś pytania, piszcie lub dzwońcie! 

Efekt końcowy:

zbliżenie na “słoje”

Kolor bazowy znacznie różni się od efektu uzyskanego po nałożeniu brązowego wosku (oczywiście na wosk bezbarwny)

 Światło słoneczne wspaniale wydobyło kolory

a tak stolik wyglądał przed metamorfozą

Udostępnij ten wpis

Close Menu
×

Koszyk